Altı Çizili

A̲l̲t̲ı̲ ̲Ç̲i̲z̲i̲l̲i̲

Altı Çift Çizili

A̳l̳t̳ı̳ ̳Ç̳i̳z̳i̳l̳i̳

Altı Çizili Yazı Nedir?

Altı çizili yazı, metindeki bazı sözcüklerin altında bir çizginin olduğu yazıdır. Örneğin bu metnin altı çizilidir.

Yazıların Neden Altı Çizilir?

Yazıların belirli bir kısmına dikkat çekmek için, yazının dikkat çekilmek istenen kısmının altı çizilir. Bu şekilde okuyucunun ilgisinin yazının bu kısmına çekilmesi amaçlanır.

Altı Çizili Yazı Nasıl Yazılır?

Word veya diğer programlarda herhangi bir yazıyı altı çizilmiş hale getirmek için kalın yazma ve italik yazma ikonlarının yanında yer alan U̲ ikonuna basabilirsiniz.

Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında kullanabileceğiniz altı çizilmiş yazı stilleri içinse bu sayfayı kullanmanız gerekir.

Altı Çizili Yazı Yazma Aracı Nedir?

Altı çizili metin oluşturabileceğiniz bu sayfada, herhangi bir yazının altını kolayca çizebilirsiniz. Metninizi yukarıdaki kutuya yazmanız, mesajınızı altı çizilmiş hale getirmek için yeterli olacaktır.

WhatsApp'ta Altı Çizili Yazı Nasıl Yapılır?

WhatsApp altı çizili yazı tipi için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Öte yandan WhatsApp'ta kalın yazı yazmak için istediğiniz metnin önüne ve arkasına yıldız ekleyin. Tek aralıklı yazı yazmak için metnin önüne ve arkasına üç adet ters kesme işareti ekleyin. İtalik yazı yapmak için yazının önüne ve arkasına alt çizgi ekleyin.

Üstü Çizili Yazı Nasıl Yapılır?

Üstü çizili yazı oluşturmak için üstü çizili yazı yazma aracını kullanabilirsiniz. WhatsApp'ta metni üstü çizili yapmak için, metnin önüne ve arkasına yaklaşık işareti ekleyin.