Yazıyı Nasıl Ters Çevirebilirim?

Herhangi bir sebeple yazıyı ters çevirmek istiyorsanız veya WhatsApp ters yazı nasıl yazılır diye merak ediyorsanız yazıyı ters çevirme aracını kullanabilirsiniz. Ters yazı yazma için, metni yukarıdaki kutucuğa yapıştırdıktan sonra Çevir butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Ayna yazı yazmak olarak da bilinen bu yöntem ile arkadaşlarınızı bu ters harfleri nereden bulduğunuz konusunda oldukça şaşırtabilir, oluşturduğunuz bu metin ile dikkat çekebilirsiniz.

Ayna Yazı Nedir?

Ayna yazı, metnin ters çevrilmiş veya yansıtılmış bir şekilde yazılmasıdır. Bu yazı biçimi, metnin sağdan sola okunacak şekilde düzenlenmesiyle oluşturulur ve harflerin ters yönde gösterilmesini içerir. Ayna yazı, bazen optik illüzyonlar, görsel sanatlar, şifreleme ve gizli mesajlar oluşturmak için kullanılır.

Ayna yazı, özellikle Rönesans dönemi boyunca bilim adamı ve sanatçı Leonardo da Vinci tarafından iyi kullanılmıştır. Da Vinci'nin notlarında ve bazı eserlerinde ayna yazı ile yazılmış olduğu görülen birçok metne rastlanır. Bu yazı stili, bir ayna yardımıyla okunabilir hâle gelir ve Da Vinci'nin bu yöntemi, düşüncelerini ve fikirlerini gizlemek için kullanabileceği düşünülmektedir.

Ters Yazı Yazma İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Eğer, ayna yazı oluşturmak istemez, metni hem dikey hem de yatay olarak ters çevirmek isterseniz, onay kutusundaki işareti kaldırmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde, metninizi ayna yazı haline getirmeden, tersten yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak, diğer sayfalarda, elde ettiğiniz aynı metin için büyük küçük harf değişimi de yapabilirsiniz.