Budizm Sembolleri

☸️
🕉️
🪬
🪷
🧘
🧘‍♂️
🧘‍♀️

Burç Sembolleri

Çince Semboller

使

Dini ve Politik Semboller

☦︎
☪︎
☯︎
📿︎
🕊︎
🕋︎
🕌︎
🕍︎
🕎︎
🝐
🤲
🌙
🛐
☪️
حلال
🧎

Gülen Yüz İfadeleri ve Emojiler

😀
😁
😂
😃
😄
😅
😆
😇
😈
😉
😊
😋
😌
😍
😎
😏
😐
😑
😒
😓
😔
😕
😖
😗
😘
😙
😚
😛
😜
😝
😞
😟
😠
😡
😢
😣
😤
😥
😦
😧
😨
😩
😪
😫
😬
😭
😮
😯
😰
😱
😲
😳
😴
😵
😶
😷
😸
😹
😺
😻
😼
😽
😾
😿
🙀
🙁
🙂
🙃
🙄
🙅
🙆
🙇
🙈
🙉
🙊
🙋
🙌
🙍
🙎
🙏

Hayvan Sembolleri

🐀
🐁
🐂
🐃
🐄
🐅
🐆
🐇
🐈
🐉
🐊
🐋
🐌
🐍
🐎
🐏
🐐
🐑
🐒
🐓
🐔
🐕
🐖
🐗
🐘
🐙
🐛
🐜
🐝
🐞
🐟
🐠
🐡
🐢
🐣
🐤
🐥
🐦
🐧
🐨
🐩
🐪
🐫
🐬
🐭
🐮
🐯
🐰
🐱
🐲
🐳
🐴
🐵
🐶
🐷
🐸
🐹
🐺
🐻
🐼
🐾
🕊
🕷
🙈
🙉
🙊
🦁
🦂
🦃
🦄
🦅
🦆
🦇
🦈
🦉
🦊
🦋
🦌
🦍
🦎
🦏
🦒
🦓
🦔
🦕
🦖
🦗
🦘
🦙
🦚
🦛
🦜
🦝
🦟
🦡
🦢
🦣
🦤
🦥
🦦
🦧
🦨
🦩
🦫
🦬
🦭
🦮
🪰
🪱
🪲
🪳
🦑

Japonca Semboller

Kalp Sembolleri

♥︎
♥️
❤︎
❤️
💑
💒
💓
💔
💕
💖
💗
💘
💙
💚
💛
💜
💝
💞
💟
🖤
🤍
🤎
🧡

Kare ve Dikdörtgen Semboller

Kelebek Sembolleri

🦋
𐦍
ʚɞ
ʚIɞ
ƸiƷ

Kesir Sembolleri

½
¼
¾

Köşe ve Çizgi Sembolleri

Marka Sembolleri

®
©

Müzik Notası Sembolleri

𝄀
𝄁
𝄂
𝄄
𝄅
𝄆
𝄇
𝄈
𝄐
𝄑
𝄒
𝄞
𝄡
𝄢
𝄪
𝄫
𝆒
𝆓
𝆦
𝆧
𝆨
𝇇
𝇈
𝇉
𝇊
𝇋
𝇌
𝇍
𝇎

Noktalama İşareti Sembolleri

Numara Sembolleri

0️⃣
1️⃣
2️⃣
3️⃣
4️⃣
5️⃣
6️⃣
7️⃣
8️⃣
9️⃣

Ok Sembolleri

Onay İşareti Sembolleri

Para Sembolleri

Parantez Sembolleri

(
)
[
]
{
}
«
»
﴿
︿

Satranç Sembolleri

Üçgen Semboller

Yıldız Sembolleri

🌟
🌠
𖤐
🔯
٭
۞
𖤓
𖣔

Yunanca Semboller

Α
α
Β
β
Γ
γ
Δ
δ
Ε
ε
Ζ
ζ
Η
η
Θ
θ
Ι
ι
Κ
κ
Λ
λ
Μ
μ
Ν
ν
Ξ
ξ
Ο
ο
Π
π
Ρ
ρ
Σ
σ
Τ
τ
Υ
υ
Φ
φ
Χ
χ
Ψ
ψ
Ω
ω

Yuvarlak Semboller

¤
°
º
ο
⦿
𐤈
𐤏
𐤒
𐍈

Şekilli Semboller Nasıl Yapılır?

Şekilli nick oluşturmak için kullanabileceğiniz şekilli sembolleri yapmanın birkaç yolu vardır. En kolay yol, kopyalayıp yapıştırabileceğiniz şekilli sembol listesi ve emojileri sunan bu sayfayı kullanmaktır. Başka bir seçenek de Unicode sembol tablolarına bakmaktır.

Klavyede Olmayan Semboller Nasıl Yapılır?

Klavyede doğrudan erişilemeyen birçok sembol vardır. Her karakter için benzersiz bir numara sağlayan bir standart olan Unicode sayesinde, değişik semboller oluşturulabilir. Değişik sembol yapmak için karakterin alt kodunu kullanabilirsiniz; bu, sembolü eklemek için klavyenizde yazabileceğiniz kısa bir koddur. Örneğin, ALT + 1 = ☺.

Yazı Sembolleri Ne İçin Kullanılır?

Kullanıcı adınızı güzelleştirmek, sosyal medyadaki bir gönderide kullanmak veya metinlerinizi öne çıkarmak için havalı semboller kullanabilirsiniz. Ayrıca bu güzel semboller, farklı dilleri konuşan insanlarla iletişim kurmanın harika bir yolu olabilir. Şekilli sembol kullanmak için, bu sayfadaki herhangi bir sembolün üzerine tıklamanız, bu sembolü kopyalamanız için yeterli olacaktır.

Bazı Popüler Özel Semboller Nelerdir?

Bazı popüler özel semboller arasında kalp (❤️), gülen yüz (☺️), yıldız (✨) ve müzik notası (♫) sembolü bulunur. Tabii ki, aralarından seçim yapabileceğiniz çok daha fazlasını bu şekilli sembol sayfasında bulabilirsiniz.

Şekilli Sembol Kullanımı

Birçok özel sembol ve emoji, klavye kısayolları veya alt kodlar kullanılarak yazılabilir. Bununla birlikte, bu yöntemlerle erişilemeyen bazı semboller de vardır. Bu durumda, Unicode sembol tabloları veya özel sembol ve emoji listeleri gibi kaynaklardan sembolleri kopyalayarak oyun ve sosyal medya platformlarında kullanılabilir.

Oyunlarda Şekilli Semboller

Özellikle online oyunlarda, kullanıcı adlarını ve takma adlarını öne çıkarmak için sayılar ve şekilli semboller yaygın olarak kullanılır. PUBG, Fortnite ve League of Legends gibi popüler oyunların kullanıcıları, sıra dışı ve çarpıcı nickler oluşturarak diğer oyuncuların dikkatini çekmeyi amaçlarlar. Bu semboller ve değişik harfler, oyuncuların kişiliğini ve tarzını yansıtabilir ve aynı zamanda takım arkadaşlarına ve rakiplere karşı bir izlenim bırakabilir.

Sosyal Medyada Şekilli Semboller

Sosyal medya platformlarında, şekilli semboller ve emojiler, gönderilerin, durumların ve hikayelerin dikkat çekici olmasını sağlamak için kullanılır. Instagram biyografi alanlarında, Twitter profillerinde ve Facebook duvarında şekilli semboller ve yazı tipleri, kullanıcıların online varlıklarını özelleştirmelerine ve kişisel tarzlarını yansıtmalarına yardımcı olur.