Yuvarlak

ⓎⓊⓋⒶⓇⓁⒶⓀ

Siyah Yuvarlak

🅨🅤🅥🅐🅡🅛🅐🅚

Kareli

🄺🄰🅁🄴🄻🄸

Siyah Kareli

🅺🅰🆁🅴🅻🅸

Ters Yazı

ꓕƎᖈS ⅄ⱯZI

Eş Aralıklı

𝙴𝚂̧ 𝙰𝚁𝙰𝙻𝙸𝙺𝙻𝙸

El Yazısı

ℰℒ 𝒴𝒜𝒵ℐ𝒮ℐ

El Yazısı Kalın

𝓔𝓛 𝓨𝓐𝓩𝓘𝓢𝓘

Kalın Serif

𝐊𝐀𝐋𝐈𝐍 𝐘𝐀𝐙𝐈

Kalın Sans Serif

𝗞𝗔𝗟𝗜𝗡 𝗬𝗔𝗭𝗜

İtalik Serif

𝐼̇𝑇𝐴𝐿𝐼̇𝐾 𝑌𝐴𝑍𝐼

İtalik Sans Serif

𝘐̇𝘛𝘈𝘓𝘐̇𝘒 𝘠𝘈𝘡𝘐

Gotik Yazı

𝔈𝔊̆ℑ̇𝔎 𝔜𝔄ℨℑ

Gotik Kalın Yazı

𝕰𝕲̆𝕴̇𝕶 𝖄𝕬𝖅𝕴

Kara Tahta

𝕂𝔸ℝ𝔸 𝕋𝔸ℍ𝕋𝔸

Geniş

GENİŞ

Japonca

フのア〇冂

Yunanca

ΥΨΝΑΝ

Rusça

ΡΨΣΧΑ

Küçük Büyük

ᴋᴜᴄᴜᴋ ʙᴜʏᴜᴋ

Üst Simge

ᵁˢᵀ ˢᴵᴹᴳᴱ

Emoji

📧Ⓜ️🅾️🗾ℹ️

Rastgele 1

𝑅𝗔S🅣𝗚Eㄥ🅔

Rastgele 2

𝘙𝘈SΤ巨Ⓔ𝗟Ǝ

Rastgele 3

ᴿA𝚂丁🅖E𝕷𝔼

Rastgele 4

尺А💲T̥̊🅶モ𝐿𝗲

Rastgele 5

ᖈ月𝑆𝑇⅁E𝔏E̥̊

Rastgele 6

ᖈ𝓐𝗦🅣𝔊ƎⓁℰ

Rastgele 7

Ⓡ𝖠𝘚𝚃𝔊𝖤ᴸ📧

Rastgele 8

ᖈᴬ💲ꓕГモΛᴱ

Rastgele 9

ᴿ🄰Σ𝖳🅶ⒺЛ𝔈

Üzeri Çizili

Ü̶z̶e̶r̶i̶ ̶Ç̶i̶z̶i̶l̶i̶

Dikey Çizgili

D⃦i⃦k⃦e⃦y⃦ ⃦Ç⃦i⃦z⃦g⃦i⃦l⃦i⃦

Altı Çizili

A̲l̲t̲ı̲ ̲Ç̲i̲z̲i̲l̲i̲

Altı Çift Çizili

A̳l̳t̳ı̳ ̳Ç̳i̳z̳i̳l̳i̳

Çizgili

Ç̸i̸z̸g̸i̸l̸i̸

Çift Çizgili

Ç⃫i⃫z⃫g⃫i⃫l⃫i⃫

Üst Çizgili

Ü̅s̅t̅ ̅Ç̅i̅z̅g̅i̅l̅i̅

Oklu

O͕͐k͕͐l͕͐u͕͐

Yıldızlı

Y͙⃰ı͙⃰l͙⃰d͙⃰ı͙⃰z͙⃰l͙⃰ı͙⃰

Üstü Köprülü

Ü͆s͆t͆ü͆ ͆K͆ö͆p͆r͆ü͆l͆ü͆

Altı Köprülü

A̪l̪t̪ı̪ ̪K̪ö̪p̪r̪ü̪l̪ü̪

Yuvarlak

Y̥̊ů̥v̥̊ḁ̊r̥̊l̥̊ḁ̊k̥̊

Şapkalı

Ş̂âp̂k̂âl̂ı̂

Üstü Virgüllü

Ü̓s̓t̓ü̓ ̓V̓i̓r̓g̓ü̓l̓l̓ü̓

Üstü Noktalı

Ü̇ṡṫü̇ ̇Ṅȯk̇ṫȧl̇ı̇

Altı Noktalı

Ạḷṭı̣ ̣Ṇọḳṭạḷı̣

Şimşekli

Ş͛i͛m͛ş͛e͛k͛l͛i͛

Instagram Biyografi Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

Instagram adını nasıl şekilli yazma birçok Instagram kullanıcının kafasını kurcalayan ancak cevabı son derece basit bir sorudur. Instagram biyografide şekilli yazı yazmak veya Instagram'da isim şekillendirmek için Unicode aracılığıyla değişik yazı tipleri kullanabilirsiniz.

Instagram'da Yazı Stilleri Nasıl Değiştirilir?

Instagram yazı tipi stilini uygulama içerisinden değiştirmek mümkün değildir. Ancak, Instagram şekilli yazı yazma aracı ile Instagram'da şekilli nick oluşturabilir, Instagram biyografi şekilli yazı yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Şekilli Yazı Yazma Aracı Nedir?

Instagram'da birçok yazı tipi ile değişik yazı yazmanızı sağlayan bu araç, Instagram profilinizde şık yazı tipleri kullanmanızı sağlayan ücretsiz web tabanlı bir araçtır. Bu Instagram yazı yazma aracı, istediğiniz metni alıp çeşitli yazı stilleri aracılığıyla metninizi şekilli hale getirir. Sonrasında Instagram şekilli yazı stili ile oluşturulan bu metinleri kopyalayıp Instagram biyografinizde veya gönderilerinizde kullanabilirsiniz.

Neden Instagram Şekilli Yazı Yazma Aracını Kullanmalısınız?

Instagram şekilli nick oluşturmanızı da sağlayan bu aracı birkaç nedenden dolayı kullanmak isteyebilirsiniz. Belki biyografinizi öne çıkarmak veya sosyal medya gönderilerinizde biraz değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Ya da Instagram'daki varsayılan yazı stillerinden sıkıldınız ve yazı tipini değiştirmek istiyorsunuz. Tüm bunlar için Instagram şekilli yazı yazma aracını kullanabilir, değişik yazı tipleri ile biyografi veya gönderi yazabilirsiniz.

Hangi Yazı Stilleri ile Şekilli Yazı Yazabilirim?

Instagram şekilli yazı yazma aracı ile popüler birçok yazı tipini kullanabilirsiniz. Örnek olarak kalın yazı, italik yazı, el yazısı yazı stilleri ile istediğiniz gibi şekilli yazı yazabilir, şekilli nick oluşturabilirsiniz.

Instagram Şekilli Yazı Yazma Aracı Nasıl Çalışır?

Her ne kadar klavyenizdeki karakter sayısı kısıtlı olsa da, Unicode standardı sayesinde on binlerce karaktere ulaşmak mümkündür. Unicode, birçok yazı sistemindeki karakterlere bir sayı değerinin atandığı bir bilgi teknolojisi standardıdır. Instagram şekilli yazı yazma aracı da Unicode standardından faydalanmaktadır. Bu şekilde farklı yazı tipleri ile şekilli yazı yazabilir, şekilli semboller ile biyografinizi oluşturabilirsiniz.

Neden Başka Yazı Stilleri Instagram'da Çalışmıyor?

Gerçek bir yazı tipi, karakterlerin stilini değiştirirken, karakterlerin değerini başka bir karakter değeri ile değiştirmez. Bu şekilde yazı tipi değiştirerek oluşturduğunuz metin veya yazıları Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya web sitesilerine, stili değişmiş şekilde, kopyalayıp yapıştıramazsınız. Öte yandan, Instagram şekilli yazı yazma aracı ve benzer diğer uygulamalar, gerçek bir yazı tipi kullanmadan, kullanmış olduğunuz karakterleri, benzer başka karakterlerle değiştirmektedir. Bu sebeple, burada her ne kadar gerçek bir yazı tipi kullanmıyor olsanız da, yazı tipini pratikte değiştirebilirsiniz.