El Yazısı

ℰℒ 𝒴𝒜𝒵ℐ𝒮ℐ

El Yazısı Kalın

𝓔𝓛 𝓨𝓐𝓩𝓘𝓢𝓘

İtalik Serif

𝐼̇𝑇𝐴𝐿𝐼̇𝐾 𝑌𝐴𝑍𝐼

İtalik Sans Serif

𝘐̇𝘛𝘈𝘓𝘐̇𝘒 𝘠𝘈𝘡𝘐

İtalik Yazı Tipi Nedir?

İtalik yazı tipi, harflerin ve rakamların sağa doğru yatık bir halde göründüğü, eğik yazı tipi olarak da bilinen bir yazı stilidir. Bu farklı yazı stili, el yazısı ve kalın yazı tipi ile birlikte, metni ilgi çekici hâle getirmek için tercih edilen yazı stilleri arasında yer almaktadır.

İtalik Yazı Ne İçin Kullanılır?

İtalik yazı, genellikle metin içerisinde belirli kelimeler ya da kelime gruplarına vurgu yapmak amacıyla kullanılır. İtalik yazı bazen de metin içerisindeki bir kelimenin yabancı üolduğunu belirtmek için kullanılmaktadır. Ayrıca, sosyal medya ve oyunlarda dikkat çekici bir şekilde şekilli yazı yazmak veya şekilli nick yazma için kullanılmaktadır.

İtalik Yazı Nasıl Yazılır?

İtalik metin oluşturmak için kullanmış olduğunuz programda, italik yapmak istediğiniz metni seçtikten sonra, yazı tipini italik olarak değiştirecek olan butonu (çoğunlukla I) tıklamak gerekir. Ancak oluşturmuş olduğunuz bu eğik yazı, başka programlarda eğik görünmeyecektir. Bunun için online italik yazı yazma aracı kullanmanız gerekir.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nedir?

İtalik yazı yazma aracı, herhangi bir yazıyı, italik yazıya dönüştürmenize olanak tanıyan, italik yazı tipleri ile süslü ve değişik yazılar yazmanızı sağlayan, ücretsiz bir online araçtır. Bu sayfayı kullanarak oluşturacağınız güzel yazıları kopyala yapıştır yaparak Instagram ve Facebook gibi çeşitli birçok platformda havalı yazılar hâlinde paylaşabilirsiniz.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nasıl Çalışır?

Unicode, her harf için bir sayı değeri atanan bir sistemdir. İtalik yazı yazma aracı, eğik yazılar veya şekilli semboller oluşturmak için bu standardı kullanarak, özel yazı stilleri kullanmadan, italik yazılar oluşturmanızı sağlar.

İtalik Yazı Yazma Aracı Nasıl Kullanırım?

İtalik yazı oluşturmanızı sağlayan bu aracı kullanmak için italik olmasını metni yukarıdaki kutuya yazmanız yeterlidir. Metniniz anında eğik yazı stili ile belirecektir. Çıktıyı kopyalayarak, dilediğiniz platformda kullanabilirsiniz.